Početna / Proljetne i uskrsne aktivnosti

Proljetne i uskrsne aktivnosti

2.4.2020.

Proljetne i uskrsne aktivnosti

MALI GNOM ZATVOREN U DOM (likovna aktivnost)

MATERIJALI: poticajna priča u prilogu, kartonske role, kolaž papir, flomaster, škare i ljepilo

OPIS AKTIVNOSTI: kolaž papirom obložiti kartonske role koje ćete prethodno namazati ljepilom. Od kolaž papira napravit ćete kape te flomasterom iscrtati lice patuljka.

CILJ AKTIVNOSTI: prihvaćanje sadašnje situacije socijalnog distanciranja i motiviranja djece kako bi uživala u aktivnostima.

ZEC (predčitačka aktivnost)

MATERIJALI: vata, ljepilo, flomaster, kolaž papir, papir A4, škare

OPIS AKTIVNOSTI: na prazan papir napisati početno slovo svoga imena te po linijama slova zalijepiti kuglice vate. Unutrašnjost slova flomasterom možete nacrtati dijelove lica zeca, a kolaž papirom izraditi uši.

CILJ AKTIVNOSTI: spoznaja slova kroz igru.

PISANICA (predmatematička)

MATERIJALI: kolaž papir, flomaster, škare

OPIS AKTIVNOSTI: izrezati pet pisanica od kolaž papira, označiti pisanice brojevima te iscrtati kružiće prema zadanom broju

CILJ AKTIVNOSTI: spoznaja o brojevima

SKOČI SA ZADOVOLJSTVOM (tjelesna aktivnost)

MATERIJALI: olovka i papir

OPIS AKTIVNOSTI: na 7 papirića napisati tjelesne aktivnosti: 5 zečjih skokova, 5 čučnjeva, kreći se kao krava, otpleši pačji ples, oponašaj psa, oponašaj tatu, trči po kući 30 sekundi. Papiriće stavite u posudu pa djeca neka izvlače aktivnosti te ih nakon toga odrade.

CILJ AKTIVNOSTI: zadovoljiti osnovnu dječju potrebu za kretanjem

OBOJI PISANICU (istraživačka aktivnost)

MATERIJALI: posuda za kuhanje, jaje, voda, cikla

OPIS AKTIVNOSTI: ogulite i narežite ciklu na kockice da pusti boju. Stavite u vodu s jajima i kuhajte. Jaja potom dodatno natrljajte komadićima svježe cikle kako biste dobili poseban efekt.

CILJ AKTIVNOSTI: bojanje jaja na istraživački i kreativan način