Početna / Proljetni izlet Pčelica

Proljetni izlet Pčelica

14.5.2019.

Proljetni izlet Pčelica

U petak, 10.5.2019., organiziran je zanimljiv edukativni izlet za djecu mlađe skupine „Pčelice“ koji su polaznici Dječjeg vrtića „Potočnica“ iz Sigeca. Mališani su posjetili Jastrebov vrh u Bakovčicama. Bili su u pratnji svojih odgojiteljica, mama i baka. Jedan od najvažnijih zadataka ovakvog odgojno-obrazovnog rada je učenje stupanjem u aktivan odnos s okolinom. Takvim radom djeca cjelovito stječu iskustva, razina razumijevanja je veća i motiviranost viša. S velikim interesom djeca su upoznavala, promatrala i učila o životinjama u malom Zoološkom vrtu. Tu su mogli vidjeti: konje, magarce, jelene lopatare, ljame, emue i dr. Slobodno vrijeme je provedeno uz igru na uređenom igralištu. Možemo reći da dobro organizirani izleti s jasnim i dobro pripremljenim ciljevima i odabranim suradnicima u radu, razvijaju eko-svijest te zadovoljavaju djetetove potrebe za učenje u doživljajnoj i poticajnoj okolini.