Početna / Putujemo u svemir

Putujemo u svemir

9.11.2020.

Putujemo u svemir

Što je to svemir? Koliko zapravo ima planeta u Sunčevom sustavu? Zašto se Zemlja zove baš Zemlja? Tko su astronauti? Odgovore na ova i još mnoga pitanja znaju mali Mišići. Ovog tjedna krenuli smo s našim projektom u kojem istražujemo svemir. Gledali smo jako puno dokumentaraca o svemiru i raketama. Naučili smo nazive svih planeta te izradili makete planeta koji sad krase našu sobu. Bojali smo, crtali, rezali i lijepili, gradili i istraživali, no najviše vremena proveli smo u novom kutiću za istraživanje svemira. Rakete su nas najviše zainteresirale, pa smo izradili svoju i svakog dana se pretvaramo u prave male astronaute koji lete u svemir. Kako je svemir jaaako velik, a nama vrlo zanimljiv, svoja istraživanja nastavit ćemo i idući tjedan.