Početna / Rođendan naše Zemlje

Rođendan naše Zemlje

21.4.2023.

Rođendan naše Zemlje

Vrlo je važno, od najranije dobi, kod djece razvijati dobre navike ophođenja prema vlastitoj neposrednoj okolini, upoznati ih s načinima očuvanja vode i energije te problemima onečišćenja okoliša.

Upravo zato, protekli tjedan Leptirići su se bavili temom očuvanja okoliša, zelenih otoka, recikliranjem i načinima kako pomoći našoj okolini, a samim time i planeti Zemlji.

Kod djece se nastojalo probuditi kritičko promišljanje o načinima očuvanja vode, zraka i okoliša općenito, a raznim aktivnostima (prigodne pjesme i priče, edukativni videozapisi, razni načini likovnog izražavanja, neposredno iskustvo u šetnjama) potaknulo se djecu na svjesnost problema onečišćenja okoliša. Kraj tjedna obilježila je proslava Dana planeta Zemlje prigodnim pjesmama, krunama i plesom.