Početna / Rujan u Leptirićima

Rujan u Leptirićima

4.10.2022.

Rujan u Leptirićima

Nakon povratka s ljetnih praznika Leptirići su krenuli u novu pedagošku godinu. Nakon što su se slegli dojmovi perioda prilagodbe, Leptirići su zajedno s odgojiteljicama prionuli istraživanju najbogatijeg godišnjeg doba, jeseni, i svih njezinih plodova, boja, mirisa i okusa. Našlo se tu krušaka, jabuka, grožđa, šljiva, bundeva, krumpira, kukuruza… Istraživali su zašto lišće pada s drveta, koje se sve promjene događaju dolaskom novog godišnjeg doba te zašto ptice sele u toplije krajeve. Prvi dan jeseni obilježili su izradom jesenskih detalja, prigodnim pjesmama i plesom.

Boravkom na otvorenom i šetnjama okolicom Leptirići su imali priliku iz neposrednog iskustva osvijestiti promjene u prirodnoj sredini. Povezujući promjene u prirodi dotaknuli su se i teme očuvanja prirode, brige za okoliš i čovjekov utjecaj obilježavajući Svjetski dan Ozona izradom vrećica za višekratnu upotrebu.