Početna / Sigurnost naše djece u prometu

Sigurnost naše djece u prometu

13.2.2024.

Sigurnost naše djece u prometu

Prvi koraci u osamostaljenju djece svakako su dolazak i odlazak iz škole, a neovisno o tome idu li autobusom ili pješice, važno ih je od malih nogu naučiti osnovnim prometnim pravilima. Naše Iskrice prošle su edukaciju o pravilnom ponašanju u prometu improvizirajući nekoliko potencijalnih situacija. Policajka Sandra uputila je djecu o važnosti sjedenja u automobilu u sjedalici na stražnjem sjedalu te obaveznom vezanju pojasa radi opće sigurnosti djece. Također, suradnik Mladen detaljno i jasno objasnio je različite prometne situacije u kojima djeca trebaju obavezno pogledati lijevo-desno-lijevo. Naime, naveden je primjer skretanja automobila na pješački prijelaz gdje se nalaze pješaci kojima je zeleno svjetlo na semaforu.

Predškolarcima se svidjela improvizacija kretanja u prometu stoga su vrlo rado sudjelovali u aktivnostima koje su im priredili HAK-ovi suradnici.

Hvala vam što brinete o općoj sigurnosti svih sudionika u prometu!