Početna / Sijanje sjemenki u skupini Bubamare

Sijanje sjemenki u skupini Bubamare

6.5.2019.

Sijanje sjemenki u skupini Bubamare

Nakon prekrasne poticajne slikopriče „Čudesna sjemenka“ danas smo u skupini Bubamare sijali sjemenke. Svako je dijete nestrpljivo čekalo na red kako bi napunilo čašu sa zemljom te posijalo sjemenke graha i posadilo lučicu, zalilo i stavilo na prozor na osunčano mjesto gdje ćemo nadalje promatrati rast biljaka.

Briga o sjemenkama daje djeci osjećaj odgovornosti i postignuća te im omogućuje upoznavanje prirode u poznatom prostoru. Najvažnije je da djeca vide kako nešto raste. Osim što će osjećati ponos da nešto što su sama zasadila pokazuje prve listiće, raste i daje plod – djeca kroz igru i zabavu uče ponešto o procesima rasta biljaka.

Aktivnošću sijanja i sadnje biljaka nastojali smo kod djece razviti ljubav prema prirodi, ali i osjećaj odgovornosti i brige za bilje i očuvanje prirode.