Početna / Slova i brojke na drugačiji način

Slova i brojke na drugačiji način

20.5.2020.

Slova i brojke na drugačiji način

Pisanje slova i brojki može biti i vrlo zabavno, pokazat ćemo vam kako.

Za ovu aktivnost potrebno vam je: predlošci slova i brojki po želji (papir, flomasteri), jedna veća posuda i rasipni materijal, ono što imate kod kuće (brašno, sol, šećer, kaša, riža, pijesak… mašti na volju).

Na papire, uz pomoć djeteta ili samostalno, napišete slova i brojke koje želite. U jednu veću i pliću posudu (posuda za pečenje, poklopac od veće kutije) stavite rasipni materijal po želji. Cilj ove aktivnosti je da dijete prema pripremljenom predlošku pokuša u kutiji s rasipnim materijalom napisati zadano slovo ili broj. Također, možete dijete potaknuti na pisanje po rasipnom materijalu i bez zadanog predloška jer ova aktivnost je zabavna sama po sebi.

Aktivnost možete proširiti na način da uz predloške slova i brojki pripremite kamenčiće i domaći plastelin. Recept za izradu domaćeg plastelina možete pronaći na našoj internetskoj stranici pod kategorijom Vijesti iz dječjih vrtića –Dječji vrtić Vrapčić u članku Recepti za domaću izradu. Kamenčiće dijete može slagati po zadanom predlošku ili ih utiskivati u plastelin gledajući predložak. U prilogu možete pronaći prikaz opisanih aktivnosti.

Ovim aktivnostima dijete usvaja predčitačke i predmatematičke vještine, razvija taktilnu percepciju (stjecanje iskustva dodirom), okulomotoriku (finu motoriku šake) te osjetljivost za oblikovanje na plohi.