Početna / Spas od vrućih dana u srpnju Bubamare našle u vodi

Spas od vrućih dana u srpnju Bubamare našle u vodi

21.7.2023.

Spas od vrućih dana u srpnju Bubamare našle u vodi

U ove vruće dane odlučili smo se pozabaviti vodom i njenom ulogom u životu djeteta, usmjeravajući se posebice na igru. Dijete doživljava vodu kao sredstvo kojim zadovoljava neke svoje potrebe. Voda djecu smiruje, opušta te pomaže u pražnjenju negativnih osjećaja. Povoljno djeluje na neurotičnu i hiperaktivnu djecu, kao i na agresivnu i na povučenu djecu, što može ublažiti i neke razvojne krize stvorene neskladom između djeteta i najbliže okoline. Igra vodom smatra se prikladnom terapijom i za djecu koja se teško usredotočuju na neke aktivnosti.

U srpnju Bubamare još su  istraživale more i morsko dno te prijevozna sredstva koje se koriste na vodi i zraku. Ujedno i s tom temom završili smo i treću zadnju fazu našeg projekta o prijevoznim sredstvima.

Posebno nam je bilo drago i ugodno druženje sa djecom i njihovim roditeljima iza Društvenog doma iskušavajući svoje motoričke sposobnosti na svojim volizima.