Početna / Spoznajemo boje i razvijamo predmatematičke vještine

Spoznajemo boje i razvijamo predmatematičke vještine

21.4.2020.

Spoznajemo boje i razvijamo predmatematičke vještine

Potreban materijal: karton, ulje, pomponi u boji, običan bijeli papir, flomaster, selotejp, vrećice za škrinju sa zatvaračem.

Opis aktivnosti: vrećicu za škrinju napunite uljem te dodajte pompone različitih boja, zatim zalijepite rubove vrećice na karton. Na bijeli papir nacrtajte četiri korneta te ih označite brojevima (za mlađi uzrast točkama) te papir stavite između vrećice i kartona.

Cilj aktivnosti: ova igra može se igrati na više načina, ovisi koji dio spoznajnog razvoja želite razvijati, tako primjerice možete uparivati kuglice s bojom korneta ili samo s brojem napisanim na kornetu. Uz razvoj pojma o bojama, matematičkim vještinama, djeca ovom igrom razvijaju i  finu motoriku.

https://drive.google.com/file/d/1Ov2hJ6ggTjCNn0ly6xWZbUARfGhWLu4O/view?usp=sharing