Početna / Šumske životinje

Šumske životinje

22.11.2020.

Šumske životinje

Prošli su tjedan Pčelice provele upoznavajući šumske životinje.  Usred sobe izradili smo šumu kako bi naše životinje imale gdje spavati. Naučili smo puno o karakteristikama šumskih životinja, promatrali fotografije i enciklopedije, slušali audiozapise glasanja šumskih životinja, temperom obojili ježiće i izradili brlog mede Brunde. Od jesenskih plodova nastali su divni radovi šumskih životinja. Pjesme s pokretom „Medo Brundo“, „U šumici zeko“ i „Boc, boc iglicama“  Pčelice su s veseljem izvodile svaki dan. Krajem tjedna u posjet nam je stigao otac lovac Goran K. i zaokružio našu priču o šumskim životinjama. Djeci je objasnio ulogu lovca i lovočuvara u zaštiti prirode te na zanimljiv način demonstrirao glasanje jelena. Naše Pčelice posebno su dojmile preparirane životinje. Neke su pogledom uz distancu samo promatrale, dok su druge prstićima istraživale.