Početna / Suradnja s Udrugom slijepih

Suradnja s Udrugom slijepih

11.12.2023.

Suradnja s Udrugom slijepih

Skupina Leptirići s veseljem je ugostila Ivu i Anu iz Udruge slijepih Koprivničko-križevačke županije. Ovim posjetom željeli smo našim mališanima ukazati na to kako pomoći potrebitima te potaknuti razvoj empatije.

Djeca su mogla naučiti da slijepe i slabovidne osobe mogu odlično funkcionirati u društvu i okolini, no da im je ponekad potrebna i naša pomoć. Naučili smo na koje sve načine i kojim pristupom im možemo pomoći da savladaju prepreke s kojima se susreću te im olakšati svakodnevne radnje.

Kroz aktivnosti s Ivom i Anom naučili smo da je zvuk jako važan u komunikaciji slijepih osoba, da se i slijepe osobe mogu igrati s igračkama koje su prilagođene njihovim potrebama. Kroz igru smo na trenutak isprobali kako je u njihovom svijetu te se upoznali s rekvizitima kojima se slijepe osobe koriste. Djeca su imala puno pitanja  na koja im je Ana s puno strpljenja odgovarala.

Još jednom se od srca zahvaljujemo Udruzi slijepih na njihovom dolasku.