Početna / Suradnja s Udrugom slijepih osoba Koprivničko – križevačke županije

Suradnja s Udrugom slijepih osoba Koprivničko – križevačke županije

24.11.2023.

Suradnja s Udrugom slijepih osoba Koprivničko – križevačke županije
Dana 22. studenog 2023. godine u Dječji vrtić “Vrapčić”, podružnicu “Dabrić” stigle su posebne gošće – Iva i Ana. One su članice Udruge slijepih osoba Koprivničko-križevačke županije, a posjetile su nas kako bi s djecom provele edukacijsko- senzibilizacijsku radionicu s ciljem upoznavanja djece sa životom slijepih osoba. Djeca su imala prilike upoznati se s Brailleovim pismom te slušati priču “Lopta” koju im je gđa Ana pročitala na brailleovom pismu.  Osim toga, naučili su kako se igra zvučni memory, igra sa zvučnom loptom, kako se kretati pomoću bijelog štapa te kako prići slijepoj osobi i ponuditi joj pomoć. Radionica je zaista bila poučna i interesantna Pčelicama koje su našim gošćama postavljali brojna pitanja i vodile aktivan razgovor.