Početna / Ta divna, mala stvorenja

Ta divna, mala stvorenja

11.5.2020.

Ta divna, mala stvorenja
  • PUŽ

Potreban materijal: novinski papir, kolaž papir, škare, ljepilo

Opis aktivnosti: stranicu novinskog papira namotati u traku pa zamotati u krug. To je kućica. Od kolaž papira izrezati tijelo i oči pa zalijepiti na zamotani krug novinskog papira.

  • LEPTIR

Potreban materijal: kolaž papir, ljepilo

Opis aktivnosti: rezati trake, svaku traku zalijepiti u krug pazeći pritom da je svaki krug veći (od najmanjeg do najvećeg) te izrezati tijelo i ticala i zalijepiti na podlogu.

Ciljevi aktivnosti: razvoj preciznije senzomotorike, tj. izrezivanje škarama jednostavnih oblika, ispravno nanošenje ljepila, oblikovanje papirom, uživanje u procesu rada, koncentracija na zadatak, ustrajnost i dosljednost u rješavanju zadatka, razumijevanje danog naloga

 

  • BUBAMARA

Potreban materijal: blazinice, kapaljka, crvena i crna boja, papir, ljepilo, flomaster

Opis aktivnosti: na blazinicu kapaljkom nakapati crvenu boju tako da se prekrije cijela blazinica, a kad se posuši dodati (nakapati) crne točkice. Blazinicu zalijepiti na papir te docrtati crnim flomasterom glavu i ticala.

  • PAUK

Potreban materijal: plastična boca, škare, flomasteri

Opis aktivnosti: odrezati pola plastične boce te na dijelu s čepom (uži dio boce) nacrtati dijelove lica (oči, usta), bocu zarezati do čepa u nekoliko krakova što predstavlja noge pauka.

Ciljevi aktivnosti: razvoj svjesnosti o recikliranju i korisnoj upotrebi otpada, razvoj kognitivne fleksibilnosti (brzo nalaženje ideja i kombinacija ideja), prihvaćanje vanjskih poticaja za spoznavanje i učenje, razvoj okulomotorne koordinacije, tj. pravilan hvat kapaljke

 

  • LEPTIR ILI SLASNA UŽINA

Potreban materijal: orasi/lješnjaci/brusnice/grožđice ili neku hranu koju dijete voli, plastična vrećica, čupava žica

Opis aktivnosti: u vrećicu staviti hranu po želji te vrećicu na sredini pričvrstiti čupavom žicom od koje se još oblikuju i ticala

  • GUSJENICA ILI SLASNA UŽINA

Potreban materijal: voće (grožđe, jagoda, lubenica, jabuka…), štapić za ražnjiće

Opis aktivnosti: na štapić od ražnjića nabosti željeno voće i uživati u slanom zalogaju

Ciljevi aktivnosti: razvoj samostalnosti korištenjem pribora za jelo, naglašavanje važnosti zdrave prehrane, konstruktivno rješavanje problema dogovorima, prijedlozima, pregovorima, iskazivanje znatiželje prema novim idejama, uživanje u procesu rada