Početna / Tradicijske drvene igračke iz davnina

Tradicijske drvene igračke iz davnina

21.3.2019.

Tradicijske drvene igračke iz davnina

Vatrogasac I.B. nam je, osim svoje uloge kao vatrogasca i zaštitnika kulturne baštine, predstavio svog gosta koji se bavi izradom drvenih tradicionalnih igračaka koje su se izrađivale u prošlosti. Gospodin B.H. iz Udruge Anno Domini iz Koprivnice djeci je na vrlo pristupačan način prezentirao različite dječje igračke, pokazao kako se one koriste, a kasnije su djeca imala mogućnost i sama se iskušati u istome. Veselje je bilo neizrecivo.

Ujedno nam je bila prezentirana izložba karikatura amatera vatrogasaca iz Hrvatskog društva karikaturista na tematiku vezanu uz vatrogastvo. Važnost očuvanja okoliša, šuma od presudne je važnosti kao preventiva od požara kako bi vatrogasci imali što manje posla. Ovim putem se zahvaljujemo vatrogascu I.B. na osobnom angažmanu i pripomoći u organizaciji.