Početna / U božićnom duhu

U božićnom duhu

24.12.2020.

U božićnom duhu

U mjesecu prosincu, djeca naše skupine mogla su uživati i puno učiti kroz ponuđene sadržaje i aktivnosti koje kroz godine ponavljanja spoznaju i usvajaju. Uskoro nam je došao i  sv. Nikola za kojeg smo izradili čizmice koje su bile pune darova. Za njim je stigla sv. Lucija , iako nevidljiva, obilježena je sijanjem pšenice našim vrijednim ručicama. Zatim smo stigli do najuzbudljivije aktivnosti, aktivnosti kićenja bora. Iako djeca nemaju veliku spoznaju o samoj simbolici ukrašavanja bora, ukrasi su im privukli pažnju. Provodili smo i likovne aktivnosti poput bojanja kuglica bojicama ili pastelom, koristili smo škarice te lijepili kolaž papir, oslikavali temperom i vodenim bojama, a djeca su sudjelovala i u izradi ukrasa za uređenje prostora. Djeca su aktivno doživjela i spoznala značaj Božića, kao blagdana novog života, kroz rado uključivanje i sudjelovanje u svim ponuđenim aktivnostima.