Početna / U božićnom ruhu

U božićnom ruhu

19.12.2019.

U božićnom ruhu

Dvanaesti mjesec u skupini Pčelice obilovao je raznovrsnim događajima i aktivnostima. Iako mali, puno smo toga napravili. Kako se božićno vrijeme približavalo, odlučili smo izraditi adventski kalendar kako bismo što lakše brojili dane do Božića.  Kakav bi to advent bio bez adventskog vjenčića. I ove godine izradili smo ga za našu sobu uz pomoć majke A.T. Naučili smo i što predstavljaju četiri svijeće – simbol povjerenja, mira, ljubavi i radosti. Izrađivali smo božićne ukrase od slanog tijesta, spužve, češera, oslikavali sobove temperom, modelirali jelke od plastelina. Kako je pšenica jedno od glavnih obilježja Božića, tako smo i mi u našoj skupini na blagdan svete Lucije odlučili posaditi pšenicu. Djeca su s radošću prionula na posao. Svakodnevno su promatrala pšenicu kako buja, klije te se brinula o njoj. Bili smo mali čestitari, posjetili smo obližnju trgovinu Dergez u kojoj smo zaposlenicima i kupcima uz pjesmu zaželjeli sretan Božić i božićne blagdane. Sam kraj mjeseca bio je rezerviran za kićenje jelke, kao i postavljanje jaslica gdje smo se pobliže upoznali sa Svetom obitelji i rođenjem Isusa.