Početna / U svijetu boja i oblika

U svijetu boja i oblika

10.10.2022.

U svijetu boja i oblika

Uživajući u rođendanskoj torti s pregršt šarenih bombona, nizala su se pitanja djevojčice „Kakva je ovo boja? A ovo? A ovo? Ajde, uči me još!“. Bio nam je to izvrstan poticaj da krenemo u istraživanje i spoznavanje svijeta koja nas okružuje upravo prepoznavanjem i imenovanjem boja, ali i oblika.

S obzirom na dob djece (pretežno trogodišnjaci) najviše smo uživali u manipulaciji didaktikom: sortiranja, traženja istih, povezivanja ili pak likovnom tehnikom, temperom u čemu kist rado zamijenimo prstićima. U dvoje je lakše, zar ne? A tek kad radi petero, šestero ili čak više djece onda nastaju prava umjetnička djela.

Ponekad se toliko zanesemo i usredotočimo na rad da zaboravimo aktivnosti popratiti fotografiranjem  no nadamo se da će ovih nekoliko fotografiju u prilogu biti dovoljno da i vi osjetite naše čari  uživanja u samom procesu rada.