Početna / U Zvončici u zdravom tijelu, zdrav duh

U Zvončici u zdravom tijelu, zdrav duh

10.7.2020.

U Zvončici u zdravom tijelu, zdrav duh

Protekli smo period proveli u učenju o važnosti zdrave prehrane kao i o važnosti vježbanja i kretanja. Pritom smo se vrlo dobro zabavili, najeli pa i mnogo toga naučili.

Mnogo smo vježbali  i tako usavršavali psihomotoričke sposobnosti (ravnoteža, koordinacija, snaga, brzina u složenim vještinama), pokretljivost i spretnost pri kretanju (savladavanje prepreka, kretanje sa zadatkom, raznoliki načini kretanja), vježbe za ravnotežu (stajanje na jednoj nozi, hodanje po suženoj površini), koordinaciju i preciznost pokreta (dodavanje, kotrljanje, hvatanje, gađanje, ubacivanje).

Istraživanjem voća i povrća razvijali smo percepciju mirisa, stjecali iskustvo njuhom (miris jela, bilja, voća, povrća) i okusom pa smo napravili i ukusne voćne ražnjiće kojima smo se osvježili.