Početna / Uključi se i ti!

Uključi se i ti!

14.4.2020.

Uključi se i ti!

Jeste li tijekom šetnje uočili plišane medvjediće?

Djeci je teško razumjeti globalnu pandemiju koronavirusa, a socijalna distanca koju je nužno držati na ulicama može im to dodatno otežati. Da bi im skrenuli misli, ljudi su osmislili igru zbog koje su plišani medvjedići preplavili prozore u cijelom svijetu, od skandinavskih zemalja, do SAD-a, Australije i Novog Zelanda te Belgije, Nizozemske, Velike Britanije i Austrije.

Lov na medvjede naziv je igre koja je sada aktualizirana, a inspirirana je dječjom knjigom We’re Going on a Bear Hunt Michaela Rosena iz 1989. Premisa je jednostavna – ostavite plišane medvjediće u prozorima kako bi djeca mogla brojiti koliko su ih uočila tijekom šetnje. To je zapravo jedan od načina da se njihove misli skrenu s neizvjesne situacije po pitanju koronavirusa. No, osim što služe za zabavu, medvjedići imaju i edukativnu svrhu. Neki su postavljeni na sigurnu udaljenost jedni od drugih kako bi djeci približili pojam socijalne distance, dok drugi nose maske. Ideju su popularizirali stanovnici Reykjavika kako bi razveselili djecu na Islandu, a sada je postala globalni hit. Uključi se i ti!!