Početna / Uskrs u Bubamarama

Uskrs u Bubamarama

15.4.2022.

Uskrs u Bubamarama

Krenuli smo u pripreme za Uskrs već tradicionalnim, zajedničkim ukrašavanjem našeg prostora, a svakim danom, na razvojno primjeren i prihvatljiv način, djeca su upoznavala simbole Uskrsa te običaje koji prethode samom blagdanu. Uskrsni zec, koka i pilići, pisanice, cvijeće samo su neki od simbola koje su Bubamare imale priliku pobliže upoznati, ukrasiti, opjevati ili pak slušati priče o njihovim zgodama i nezgodama. Uz već dobro poznate načine dekoriranja jaja, Bubamare su upoznale i one manje poznate ili već zaboravljene.

Integracijom tradicionalnih običaja i igara u svakodnevne aktivnosti i igru proširili smo dječje spoznaje o samom značenju Uskrsa, ali i o promjenama koje se događaju. Najprije smo obojali pisanice na „starinski“ način, u koricama luka, a potom se Matkali. Također, pripreme za Uskrs ne mogu proći bez Potrage za pisanicama koja je probudila natjecateljski duh, ali i produbila suradnički odnos djece. Tradicionalne igre s pjevanjem također su pronašle svoje mjesto u našim Bubamarama te smo tako na veseli način proslavili ponovno rođenje Isusa, ali i sve prirode.

USKRSNOG SMO ZEKU
POSLALI DO VAS
VALJDA JE USPIO DOĆI
U PRAVI ČAS.
ŠALJEMO PO NJEMU
ZDRAVLJE, LJUBAV, SREĆU
I ČESTITAMO
USKRS
UZ RADOST NAJVEĆU.

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS ŽELE VAM ZAPOSLENICE DJEČJEG VRTIĆA IVANČICA!