Početna / Ususret Danu planete Zemlje

Ususret Danu planete Zemlje

21.4.2023.

Ususret Danu planete Zemlje

Ususret Danu planete Zemlje, u dječjem vrtiću „Iskrica“ u Đelekovcu, osvijestili smo važnost očuvanja prirodnih ljepota već od malih nogu.

Djeca su radoznalo sudjelovala u izradi kartonskih kutija za pravilno odvajanje otpada, a s još većim oduševljenjem pristaju na igru prepoznavanja stvari prema materijalu od kojih su napravljene (dodir, zvuk udaranja, gužvanje, izgled) i njihovom pravilnom razvrstavanju. Naše eko kutije korak su prema smanjenju zagađenja okoliša.

Napravili smo svoju „Eko zastavu za sretnu planetu Zemlju“ kako bismo podsjetili i ostale sumještane što je potrebno svakodnevno činiti za smiješak na Zemaljskom licu. Sunčani dani popratili su našu eko akciju čišćenja i uređenja vrtićkog okoliša, što nas je kroz igru potaknulo na sadnju vrta zahvaljujući doniranim sadnicama biljaka.