Početna / Veseli početak jeseni

Veseli početak jeseni

12.10.2020.

Veseli početak jeseni

Posebna radost vladala je ovih dana u našem vrtiću. Početak jeseni obilježio je posjet gospođe Jesen koja je došla sa zvucima najljepših pjesmica i donijela nam na poklon razne jesenske plodove. To nas je motiviralo da promatramo promjene u prirodi i pokušamo ih zabilježiti kroz likovne aktivnosti. Čarobnu jesen učinili smo još čarobnijom kroz razne aktivnosti usmjerene na jačanje grupne suradnje pa smo tako igrali timske igre i igre u paru kroz koje smo na zabavan način usvajali socijalne vještine i jačali prijateljske odnose. Razgovarali smo o tome kakav treba biti prijatelj, tko su naši najbolji prijatelji i što nas same čini dobrim prijateljem. Baš je teško samom sebi dati kompliment pa smo odlučili da ćemo češće pokušavati. Tako gradimo samopouzdanje i pozitivnu sliku o sebi.

I za kraj, obilježili smo Dječji tjedan. Željeli smo tim povodom posjetiti načelnicu te joj poručiti kakve bismo promjene željeli u Đelekovcu. Nacrtali smo ih, a odgojiteljice su zapisale i prezentirale načelnici koja je obećala da će dati sve od sebe. A Dječji tjedan bio je i prilika da otvorimo svoju prvu izložbu u paviljonu u centru našeg Đelekovca na koju vas ovim putem pozivamo. Ostavili smo i neke poruke odraslima no nećemo vam otkriti koje. Imate vremena do petka, 16.10. da prošećete do paviljona, razgledate izložbu i saznate koje su to poruke. Do sljedećeg čitanja, budite dobro i ne zaboravite: “LJUBAV DJECI PRIJE SVEGA”.