Početna / Više cvijeća, manje smeća

Više cvijeća, manje smeća

24.4.2021.

Više cvijeća, manje smeća

Svuda u svijetu, pa tako i u našem vrtiću, 22. travnja obilježava se Dan planeta Zemlje. Evo kako su djeca  skupine „Leptirići“ obilježili taj dan.

Kroz razne aktivnosti tokom cijelog tjedna upoznali smo se sa planetom Zemljom, kako izgleda, koje boje prevladavaju na njenoj maketi, što one označavaju, i ono najvažnije – kako ju zaštititi od tolikog smeća koje se svakodnevno gomila.

Svako smeće nije smeće već se može iskoristiti za reciklažu i ponovnu upotrebu, a to možemo ako pravilno odvajamo otpad. Također, s djecom se razgovaralo o tome kako u trgovinu, umjesto kupovine plastičnih vrećica, možemo ponijeti platnene.

Cilj ove teme  bio je razvijanje svijesti o važnosti ekologije i očuvanja naše Zemlje, pravilno odlaganje smeća, čuvanje vode te ostale važne pojedinosti kako bi očuvali i zaštitili naš planet.

„Planet treba čuvati

svi koliko god mogu,

kako ga ne bi gušili

u smeću, dimu i smogu.“