Početna / Zanimljivi kukci i daleka prošlost

Zanimljivi kukci i daleka prošlost

25.5.2020.

Zanimljivi kukci i daleka prošlost

Ovog tjedna predmet našeg interesa bili su kukci. Poput pravih istraživača, puni opreme, proveli smo puno vremena tražeći i promatrajući kukce na vrtićkom dvorištu. Primijetili smo da dvorištem dominiraju mravi, uz pokoju pčelu, leptira, pauka i bubamaru. Odlučili smo malo bolje istražiti mrave pa smo od staklenke napravili terarij i ostatak tjedna brinuli o njima i promatrali kako prenose hranu i rade tunele, a na kraju smo ih vratili u prirodu. Okušali smo se naravno i u likovnim aktivnostima izrade mrava, paukovim mrežama, životno-praktičnim aktivnostima izradom slasne užine u obliku leptira, ali i uz kukce (leptir) ponovili osnove uvijek nam zanimljive matematike.

Dok nismo na dvorištu proučavali mrave i druge kukce, bili smo u prošlosti. Točnije, u 1912. godini, na Titanicu. Jako je uzbudljivo proučavati sve detalje vezan uz ovaj brod, a posebnu radost donosi nam i “brod” na našem vrtićkom igralištu. Od klackalice smo napravili čamac za spašavanje, a stari panj dobio je ulogu ledenjaka.

I već se pitamo kuda nas vodi idući tjedan: prošlost, sadašnjost ili možda budućnost!