Početna / Život na santama leda

Život na santama leda

2.2.2024.

Život na santama leda

Proteklih dana skupina Leptirići odlučila se baviti  otkrivanjem i upoznavanjem dalekih nam i hladnih krajeva zemlje. Tako smo saznali kako tamo žive ljudi i kako se zovu te kako se moraju odijevati da bi preživjeli nemilosrdnu hladnoću. Upoznajemo da tamo postoje kuće od leda te njihov naziv. Osim načina života ljudi, pobliže smo upoznali i neke vrste životinja. Tako na primjer saznajemo da pingvini ne žive na sjevernom polu, već samo na Južnom. Također saznajemo, da bijelog medvjeda nećemo pronaći na Južnom polu. Polarne sove posebno su bile zanimljive te lijepe s prekrasnim snježno-bijelim perjem mužjaka, dok ženke imaju bijelo perje s crnim točkama. Otkrivali smo kako izgleda morž i uspoređivali njegovu zapanjujuću veličinu, s veličinom sobe u kojoj boravimo. Saznali smo kako se ženke mnogo puta veće od njihovih mužjaka, i još puno drugih zanimljivosti.