Početna / Zvjezdice i Hrvatski olimpijski dan

Zvjezdice i Hrvatski olimpijski dan

12.9.2022.

Zvjezdice i Hrvatski olimpijski dan

Važnost bavljenja sportom promičemo svakodnevno kroz jutarnje tjelovježbe, ali postoje dani, poput Hrvatskog olimpijskog dana, kada se sportom bavimo nešto intenzivnije.

Obučene u bijele majice koje simboliziraju “zastave prijateljstva”, Zvjezdice su se nakon klasičnog jutarnjeg razgibavanja okušale u skoku u dalj. Iako je kod nekih bila vidljiva trema, sve je bilo lakše uz podršku prijatelja pa su na kraju ipak svi bili zadovoljni svojom izvedbom. Najspretnijima su podijeljene medalje u muškoj i ženskoj kategoriji, jer smo uz edukativni video o Olimpijskim igrama naučili da to tako ide. (Zvjezdicama nije promakla ni činjenica da su Olimpijske igre u povijesti bile rezervirane samo za muškarce, što je bio povod za raspravu o rodnoj neravnopravnosti.)

U fotogaleriji vam donosimo fotografije vrhunskih sportaša i sportašica, zavirite!