Početna / Zvončići u Zagrebu

Zvončići u Zagrebu

6.6.2019.

Zvončići u Zagrebu

Djeca Dječjeg vrtića “Zvončić” prilikom jednodnevnog izleta u grad Zagreb posjetila su Zagrebačko kazalište lutaka gdje su gledala predstavu „Tri praščića“. Jedan praščić gradi kućicu od slame, drugi od pruća, a treći od opeke. No, kako priča ne bi bila samo poduka iz graditeljstva, na scenu se došulja velik i gladan vuk i cijelu situaciju učini zanimljivijom. Čija će kućica biti dovoljno čvrsta da zaštiti svog stanara? Ako ne uspije silom, hoće li se vuk poslužiti lukavstvom ne bi li se najeo? Može li vuk nasamariti praščiće?…

Nakon predstave posjetili smo Zračnu luku „Franjo Tuđman” gdje smo razgledali prostor za registraciju putnika, sigurnosni pregled, domaći odlazak na dvije razine, prostor za preuzimanje prtljage i dolazak. Djeci je prikazan proces prihvata i otpreme zrakoplova, prtljage i putnika u prostoru domaćeg odlaska s kojeg su kroz staklenu stijenu terminala vidjeli parkirane zrakoplove na mostovima za ukrcaj putnika.